B32756G8156K000
Part Number:
B32756G8156K000
Description:
CAP FILM 15UF 10% 600VDC RADIAL
In Stock:
3
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.6 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.890" (48.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
1.654" L x 1.299" W (42.00mm x 33.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
350V
Voltage Rating - DC :
600V