EZP-E1D156MTA
Part Number:
EZP-E1D156MTA
Description:
CAP FILM 15UF 10% 1.3KVDC RADIAL
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
14.5 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.028" (51.50mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1300V (1.3kV)