C4AQOBW5330M3OJ
Part Number:
C4AQOBW5330M3OJ
Description:
CAP FILM 33UF 5% 900VDC RADIAL
In Stock:
90
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.7 mOhms
Features :
Low ESL
Height - Seated (Max) :
1.976" (50.20mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
900V