C4AF1BW5245A3OK
Part Number:
C4AF1BW5245A3OK
Description:
CAP FILM 24.5UF 10% 250VAC RAD
In Stock:
7
Applications :
Automotive
Capacitance :
24.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.976" (50.20mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V