C4AF9BW5170A3OK
Part Number:
C4AF9BW5170A3OK
Description:
CAP FILM 17UF 10% 310VAC RADIAL
Capacitance :
17 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.976" (50.20mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V