B32332I6106J080
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
Part Number:
B32332I6106J080
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 10UF 5% 450VAC RADIAL
In Stock:
25
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Category :
Film Capacitors
Applications :
Motor Run
Capacitance :
10 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
2.795" (71.00mm)
Lead Spacing :
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.181" Dia (30.00mm)
Termination :
Quick Connect, Disconnect
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
450V