B32332I6255J081
Part Number:
B32332I6255J081
Description:
CAP FILM 2.5UF 5% 450VAC RADIAL
In Stock:
19
Capacitance :
2.5 µF
Height - Seated (Max) :
2.165" (55.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.984" Dia (25.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
450V