ALH475K351B084
Part Number:
ALH475K351B084
Description:
CAP FILM 4.7UF 350VAC RAD 4 LEAD
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.9 mOhms
Features :
85C/85% Humidity
Height - Seated (Max) :
1.606" (40.80mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
1.673" L x 0.787" W (42.50mm x 20.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
350V