F863RT106K310ALW0L
Part Number:
F863RT106K310ALW0L
Description:
CAP FILM 10UF 10% 310VAC RADIAL
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
1.776" (45.10mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
AEC-Q200, X2
Size / Dimension :
1.634" L x 1.181" W (41.50mm x 30.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V