150104K630FE
Part Number:
150104K630FE
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.335" Dia x 1.102" L (8.50mm x 28.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
630V