ECQ-E2W225KH
Part Number:
ECQ-E2W225KH
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 450VDC RADIAL
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.815" (20.70mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.012" L x 0.370" W (25.70mm x 9.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V