ECW-F4513HL
Part Number:
ECW-F4513HL
Description:
CAP FILM 0.051UF 3% 400VDC RAD
In Stock:
81
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.051 µF
Height - Seated (Max) :
0.421" (10.70mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.252" W (12.50mm x 6.40mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
400V