ECW-F4333HL
Part Number:
ECW-F4333HL
Description:
CAP FILM 0.033UF 3% 400VDC RAD
In Stock:
3
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.264" W (12.50mm x 6.70mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
400V