ECW-F4753JL
Part Number:
ECW-F4753JL
Description:
CAP FILM 0.075UF 5% 400VDC RAD
In Stock:
19
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.075 µF
Height - Seated (Max) :
0.457" (11.60mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.287" W (13.00mm x 7.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
400V