ECW-F2W824JA
Part Number:
ECW-F2W824JA
Description:
CAP FILM 0.82UF 5% 450VDC RADIAL
In Stock:
700
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
0.559" (14.20mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.713" L x 0.323" W (18.10mm x 8.20mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
84V
Voltage Rating - DC :
450V