ECQ-E2335JF
Part Number:
ECQ-E2335JF
Description:
CAP FILM 3.3UF 5% 250VDC RADIAL
Capacitance :
3.3 µF
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.406" W (26.00mm x 10.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
150V
Voltage Rating - DC :
250V