ECW-FD2W275J
Part Number:
ECW-FD2W275J
Description:
CAP FILM 2.7UF 5% 450VDC RADIAL
In Stock:
16
Capacitance :
2.7 µF
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.996" L x 0.354" W (25.30mm x 9.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
84V
Voltage Rating - DC :
450V