ECQ-UBAF154K
Part Number:
ECQ-UBAF154K
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 300VAC RADIA
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.728" (18.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.354" W (18.50mm x 9.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V