ECW-FD2W684J
Part Number:
ECW-FD2W684J
Description:
CAP FILM 0.68UF 5% 450VDC RADIAL
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.390" (9.90mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.689" L x 0.264" W (17.50mm x 6.70mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
84V
Voltage Rating - DC :
450V