ECH-U1C181GX5
Part Number:
ECH-U1C181GX5
Description:
CAP FILM 180PF 2% 16VDC 0603
Capacitance :
180 pF
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.85mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±2%
Voltage Rating - AC :
11V
Voltage Rating - DC :
16V