EZP-V60117MTS
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
EZP-V60117MTS
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 110UF 10% 600V RADIAL
In Stock:
100
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Film Capacitors
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
110 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.8 mOhms
Features :
Long Life, Low ESR
Height - Seated (Max) :
2.244" (57.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
600V