B32332I6506J082
Part Number:
B32332I6506J082
Description:
CAP FILM 50UF 5% 450VAC RADIAL
Capacitance :
50 µF
Height - Seated (Max) :
4.173" (106.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.772" Dia (45.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
450V