B32526R3686K000
Part Number:
B32526R3686K000
Description:
CAP FILM 68UF 10% 250VDC RADIAL
Capacitance :
68 µF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V