C4AF7BW5150A3NK
Part Number:
C4AF7BW5150A3NK
Description:
CAP FILM 15UF 10% 700VDC RADIAL
Applications :
Automotive
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.8 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.980" (50.30mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
350V
Voltage Rating - DC :
700V