C4AFBEW5100T3AK
Part Number:
C4AFBEW5100T3AK
Description:
FILM, RADIAL, POWER BOX, AC FILT
Applications :
Automotive
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.8 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
2.217" (56.30mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
600V
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)