C4AKJBW5220A3HJ
Part Number:
C4AKJBW5220A3HJ
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.7 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.772" (45.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 135°C
Size / Dimension :
1.654" L x 0.945" W (42.00mm x 24.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
700V