FFB46J0106K--
Part Number:
FFB46J0106K--
Description:
CAP FILM 10UF 10% 525VDC RADIAL
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
1.232" (31.30mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.224" L x 0.819" W (31.10mm x 20.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
105V
Voltage Rating - DC :
525V