C4AQUBW5200A3MJ
Part Number:
C4AQUBW5200A3MJ
Description:
CAP FILM 20UF 5% 1.3KVDC RADIAL
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.5 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.783" (45.30mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1300V (1.3kV)