C4AQOBW5200P3LJ
Part Number:
C4AQOBW5200P3LJ
Description:
CAP FILM 20UF 5% 900VDC RADIAL
Capacitance :
20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.3 mOhms
Features :
Long Life, Low ESL
Height - Seated (Max) :
1.780" (45.20mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
900V