C4AQUBW5180A3OJ
Part Number:
C4AQUBW5180A3OJ
Description:
CAP FILM 18UF 5% 1.3KVDC RADIAL
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
18 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.2 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.976" (50.20mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1300V (1.3kV)