C4AQNLW5100M36J
Part Number:
C4AQNLW5100M36J
Description:
CAP FILM 10UF 5% 1KVDC RADIAL
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.4 mOhms
Features :
Low ESL
Height - Seated (Max) :
0.953" (24.20mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)