C4AQLBU5125M1YK
Part Number:
C4AQLBU5125M1YK
Description:
CAP FILM 12.5UF 10% 500VDC RAD
Capacitance :
12.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.7 mOhms
Features :
Low ESL
Height - Seated (Max) :
1.110" (28.20mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.240" L x 0.551" W (31.50mm x 14.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
500V