C4AQPLU4110M11J
Part Number:
C4AQPLU4110M11J
Description:
CAP FILM 1.1UF 5% 1.2KVDC RADIAL
In Stock:
14
Capacitance :
1.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
28.9 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.500" (12.70mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.260" L x 0.827" W (32.00mm x 21.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)