C4AQCBW5750A3NJ
Part Number:
C4AQCBW5750A3NJ
Description:
CAP FILM 75UF 5% 650VDC RADIAL
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
75 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.1 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.980" (50.30mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
650V