C4AQCBW5300A3JJ
Part Number:
C4AQCBW5300A3JJ
Description:
CAP FILM 30UF 5% 650VDC RADIAL
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
30 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.6 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.465" (37.20mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
650V