X2Q2104KN1B0130120060ES0
Manufacturer:
Songtian Electronics Co., Ltd
Part Number:
X2Q2104KN1B0130120060ES0
Category:
Film Capacitors
Description:
X2 305VAC 0.1UF 10% P=10MM W13*H
In Stock:
966
Manufacturer :
Songtian Electronics Co., Ltd
Category :
Film Capacitors
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.1 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
X2
Size / Dimension :
0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
305V