DS371456-CA
Part Number:
DS371456-CA
Description:
CAP FILM 45UF 10% 370VAC RADIAL
In Stock:
67
Capacitance :
45 µF
Height - Seated (Max) :
4.016" (102.00mm)
Lead Spacing :
0.709" (18.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Size / Dimension :
1.988" Dia (50.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
370V