ECQ-U2A185ML
Part Number:
ECQ-U2A185ML
Description:
CAP FILM 1.8UF 20% 275VAC RADIAL
In Stock:
213
Capacitance :
1.8 µF
Height - Seated (Max) :
1.181" (30.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
1.201" L x 0.748" W (30.50mm x 19.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
275V