ECW-U4563V17
Part Number:
ECW-U4563V17
Description:
CAP FILM 0.056UF 5% 400VDC 2825
In Stock:
580
Capacitance :
0.056 µF
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
2825 (7163 Metric)
Size / Dimension :
0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
157V
Voltage Rating - DC :
400V