CB037G0153KBA
Part Number:
CB037G0153KBA
Description:
CAP FILM
In Stock:
736
Capacitance :
15000 pF
Features :
Low ESR, Low ESL
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V