ECQ-E6682JF
Part Number:
ECQ-E6682JF
Description:
CAP FILM 6800PF 5% 630VDC RAD
In Stock:
107
Capacitance :
6800 pF
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Last Time Buy
Ratings :
Size / Dimension :
0.472" L x 0.193" W (12.00mm x 4.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V