B25645A1567K003
Part Number:
B25645A1567K003
Description:
MODULAR DCR 560UF - 1800V - 140A
In Stock:
4
Capacitance :
535 µF
Height - Seated (Max) :
6.752" (171.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 75°C
Size / Dimension :
8.071" L x 3.543" W (205.00mm x 90.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1800V (1.8kV)