947C321K122CDMS
Part Number:
947C321K122CDMS
Description:
CAP FILM 320UF 10% 1.2KVDC RAD
In Stock:
9
Capacitance :
320 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.1 mOhms
Features :
Long Life, Low ESR
Height - Seated (Max) :
6.772" (172.00mm)
Lead Spacing :
1.772" (45.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
3.543" Dia (90.00mm)
Termination :
Threaded, Male
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
230V
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)