106K050CS4G
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics
Part Number:
106K050CS4G
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP ARRAY 10UF 50V 10SMD
In Stock:
55
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Category :
Film Capacitors
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Capacitance :
10 µF
Dielectric Material :
Polymer, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3 mOhms
Features :
Low ESR, Low ESL
Height - Seated (Max) :
0.319" (8.10mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
10-SMD, Gull Wing
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.618" L x 0.500" W (15.70mm x 12.70mm)
Termination :
Gull Wing
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V