B32374A4506J080
Part Number:
B32374A4506J080
Description:
CAP FILM 50UF 5% 1.2KVDC RAD
In Stock:
28
Applications :
General Purpose
Capacitance :
50 µF
Height - Seated (Max) :
4.311" (109.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
2.953" Dia (75.00mm)
Termination :
Terminal Block
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
480V
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)