B32718H9706K000
Part Number:
B32718H9706K000
Description:
MKP DC FILTERING - 900VDC, 70UF
In Stock:
90
Capacitance :
70 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.244" (57.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
900V