B32778Z1256K000
Part Number:
B32778Z1256K000
Description:
CAP FILM 25UF 1.2KVDC RDL 4 LEAD
In Stock:
86
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
25 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.8 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.969" (50.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)