715P22332JD3
Part Number:
715P22332JD3
Description:
CAP FILM 0.022UF 3% 200VDC RAD
In Stock:
953
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.622" (15.80mm)
Lead Spacing :
0.375" (9.52mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.311" Dia x 0.701" L (7.90mm x 17.80mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
155V
Voltage Rating - DC :
200V