715P22396KA3
Part Number:
715P22396KA3
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 600VDC RAD
In Stock:
986
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.772" (19.60mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.480" Dia x 0.902" L (12.20mm x 22.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
600V