R4Y5I13305000K
Part Number:
R4Y5I13305000K
Description:
CAP FILM 500VAC Y1 3300PF RADIAL
In Stock:
700
Capacitance :
3300 pF
Height - Seated (Max) :
0.535" (13.60mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
3000V (3kV)